31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – Karczmiska 2023

Za nami już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – JEDYNE w swoim rodzaju święto, które łączy ludzi o wielkich sercach.
W tym roku, po dwóch latach przerwy udało nam się spotkać podczas Finału WOŚP i wspólnie przeżywać te wszystkie emocje.

Wspólnie udało nam się zebrać 27 503 zł.
To nasz wspólny sukces, którym chcemy się chwalić i który chcemy powielać w kolejnych latach.

W kilku miejscach na terenie gminy wystawione było 12 puszek stacjonarnych. Kwestowało 16 Wolontariuszy, a byli nimi :
Julia Charchuła, Nina Głowacka, Klaudia Sochaj, Oliwia Głos, Agnieszka Skrzyńska-Michalczewska, Katarzyna Czopek, Maria Pietras, Amelia Gajec, Maria Walencik, Aleksandra Płońska, Katarzyna Kuchta, Amelia Jarska, Maria Czarnota, Wiktoria Piłat, Kamila Kuchta, Marcelina Bochra.

Lista osób, instytucji i firm, które wzięły czynny udział w przygotowaniu imprezy oraz tych, którzy ofiarowali przeróżne fanty na licytacje i swój czas, jest bardzo długa.

Wszystkim Wam dziękujemy! Wszystkim razem i każdemu z osobna.

W tym roku po raz pierwszy podjęliśmy próbę organizacji biegu podczas Finału WOŚP. Udało się, znaleźli się chętni do krótkiej przebieżki po karczmiskim parku. W sumie w biegu wzięło udział 29 osób. Dzieci i dorosłych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Podczas 31. Finału WOŚP była kawiarenka, mała gastronomia, tatuaże i warkoczyki przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Karczmisk i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej. W imprezie uczestniczyli również strażacy z OSP Karczmiska oraz Okręgowy Klub Audi. Na scenie wystąpiło wielu wykonawców. Byli to: młodzi gitarzyści (Hanna Maciąg, Agnieszka Karaś, Celina Nowaczek, Jonasz Tarka i Patryk Furtak), Państwo Justyna i Grzegorz Łukasiewiczowie, Hanna Kępińska, Lena Wójcik, Marysia Adamczyk; zagrali i zaśpiewali dla nas Kasia i Daniel, zobaczyliśmy pokaz tańca towarzyskiego, gimnastyki i akrobatyki; zatańczyły i zaśpiewały dzieci z przedszkola, wspólnie z dziećmi zaśpiewały Panie z KGW „Bez Granic”; wystąpiły dzieci z zespołu skrzypcowego „Karczmiaki”. Występy  na scenie zakończył zespół śpiewaczy „Ale babki” z KGW Karczmiska oraz chór „Corda Cantando” śpiewając kolędy i utwór, którego słowa odnoszą się do WOŚP – ”…to dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień”.

Przeprowadziliśmy też ponad 50 licytacji i wspólnie spędziliśmy czas do późnych godzin wieczornych. Po raz kolejny dzień Finału WOŚP był dniem pełnym energii i radości. Dziękujemy Wam wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, za pomoc przy jego organizacji i oczywiście za Waszą hojność.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w 31. Finał WOŚP w Gminie Karczmiska.

Ewa Nowaczek
Dyrektor
GBiDK w Karczmiskach