Pożegnanie sześciolatków w Przedszkolu w Karczmiskach

22 czerwca 2022 r. był dniem szczególnym w Przedszkolu w Karczmiskach. To właśnie wtedy odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków. Uroczystość rozpoczęła Wicedyrektor Przedszkola Pani Joanna Brzozowska – Samolej, która powitała zgromadzonych gości: Zastępcę Wójta Gminy Karczmiska Panią Tatianę Łabęcką – Jaroszuk, Dyrektora Zespołu Szkół w Karczmiskach Pana Piotra Długosza, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach Panią Urszulę Raczkiewicz, Dyrektora Żłobka w Karczmiskach Panią Aldonę Ejchler, nauczycieli, rodziców oraz pozostałych zgromadzonych.


Następnie przedszkolaki zatańczyły Poloneza, po czym wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Część artystyczna, która nastąpiła później, zawierała wspomnienia, podziękowania oraz tematykę wakacyjną. Po zakończeniu części artystycznej, Dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach Pan Piotr Długosz, podziękował przedszkolakom za piękny występ, rodzicom – za ogromny wkład w wychowanie swoich pociech, współpracę,  zaangażowanie oraz nauczycielom, administracji i obsłudze, dzięki którym proces wychowawczy młodego pokolenia przebiegał prawidłowo. Kolejne podziękowania skierował do pani Małgorzaty Walencik (wychowawczyni grupy sześciolatków odchodzącej na emeryturę) za wieloletnią pracę w oświacie Gminy Karczmiska.
Ostatnim punktem uroczystości było rozdanie pamiątkowych dyplomów i upominków dla absolwentów oraz sesja zdjęciowa.

Był to dzień uroczysty i wyjątkowy. Nie zabrakło uczucia zadumy oraz łez. „Już czas, już czas, odchodzimy, bo już szkoła wzywa nas…” – brzmiały słowa jednej z piosenek śpiewanych przez dzieci. Tak naprawdę cztery lata wspólnie spędzonego czasu minęły bardzo szybko. Nadszedł czas pożegnania. Kolejni absolwenci opuszczają nasze przedszkole, aby od września rozpocząć naukę w szkole – kolejny etap edukacji. Dziękujemy wszystkim, którzy służyli wsparciem i pomocą w tej czteroletniej wędrówce.

Życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych wakacji.