Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Karczmiskach

W dniu 20 czerwca br. odbyła się Gala Finałowa konkursu dla szkół podstawowych z obszaru LGD “Owocowy Szlak” w Opolu Lubelskim organizowanego w ramach operacji własnej “Eko Lider LGD”.

Podczas Gali Finałowej Eko Lider LGD 110 uczniów wraz z opiekunami z 11 szkół podstawowych z naszego regionu walczyło o zwycięstwo, odpowiadając na pytania z zakresu ochrony środowiska oraz prezentując przeprowadzoną akcję ekologiczną.


Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Wiater, Wojciech Januszczyk oraz Jan Kamiński z Fundacji Krajobrazy z Lublina. Wszystkie przedsięwzięcia miały wymiar edukacyjny i zostały przeprowadzone z udziałem mieszkańców, przedsiębior-ców, rolników oraz innych szkół i przedszkoli. Każdy zespół zaprezentował wysoki poziom merytoryczny, jak również artystyczny, a sama młodzież stwierdziła, że udział w projekcie przyczynił się do wzrostu jej wiedzy w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony środowiska.

Główną nagrodę, jaką jest ZIELONA KLASA, która składa się z wiaty edukacyjnej, ławostołów i ławek, wywalczył Eko Team ze Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Karczmiskach w składzie: Julia Jarosz, Hanna Furtak, Dagmara Kłak, Julia Borowiec, Blanka Siedliska, Kacper kruk, Jakub Goral. Krzysztof Kalinowski, Kacper Koma, Oliwia Nowaczek pod opieką Pani Beaty Budkowskiej-Liponogi.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Dyplom dla Szkoły Podstwowej w Karczmiskach