Lekcja o Parlamencie Europejskim – Bruksela

W dniach 16-20 maja 2022r. nasi zdolni uczniowie z drużyny robotycznej Space Beavers uczestniczyli w wycieczce do Parlamentu Europejskiego.
Uczniowie zostali docenieni za swoje osiągnięcia w konkursach robotycznych, a cały wyjazd do Belgii zorganizowany został przez posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.
Uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Między innymi malowniczą Brugię, Brukselę oraz główny punkt wycieczki – Parlament Europejski.
Wizyta w Parlamencie Europejskim rozpoczęła się od ciekawego wykładu na temat funkcjonowania Instytucji Unii Europejskiej.

Po wykładzie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z eurodeputowanym Krzysztofem Hetmanem, który przekazał wszystkim sporo pozytywnej energii. Wytłumaczył na czym polega jego praca oraz odpowiedział na pytania wszystkich zainteresowanych. W Parlamencie Europejskim uczestnicy mogli zobaczyć również sale obrad plenarnych. Wyjazd do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie pana europosła Krzysztofa Hetmana był niezwykle pouczający. Dzięki wycieczce do Brukseli uczniowie drużyny robotycznej Space Beavers dowiedzieli się jak wygląda praca w Europarlamencie, jak funkcjonują organy Unii Europejskiej i w jaki sposób decyzje podejmowane w Brukseli mają wpływ na przeciętnego mieszkańca Unii.
Wrażenia i wspomnienia z wyjazdu pozostaną na długo a zdobyta wiedza na pewno przyda się w przyszłości.