„Bieg po zdrowie” w Karczmiskach

W niedzielę 22 maja 2022 r. na terenie boiska sportowego „Zagrzęba” w Karczmiskach Pierwszych odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna „Bieg po zdrowie”. Głównym jej celem było propagowanie zdrowego stylu życia, wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzin i znajomych, po ponad dwuletnim okresie „zastoju” w okresie pandemii. Wydarzenie miało charakter otwarty a w imprezie uczestniczyło ponad 100 amatorów biegania z Karczmisk, gminy i spoza gminy. Była to też po części impreza charytatywna, gdyż w jej trakcie prowadzono zbiórkę do puszki na leczenie bardzo chorego chłopca ze Słotwin.

3 km trasa biegu głównego (dla dorosłych) prowadziła wyznaczonymi leśnymi drogami „Zagrzęby”, natomiast biegi dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowano i wyznaczono na terenie boiska sportowego.

Na trasach panowała sportowa rywalizacja, głośny doping kibiców, brawa i okrzyki a na końcu radość z ukończonego biegu.

Po zakończeniu zmagań sportowych – Janusz Goliszek Wójt Gminy, wręczył dyplomy
i medale uczestnikom. Dyplomy zostały przygotowane przez dzieci z Przedszkola
w Karczmiskach. Sukcesem okazała się też zbiórka na rzecz leczenia chorego chłopca. Łącznie podczas imprezy zebrano 8 552,54 (szczegóły dot. zbiórki i sponsorów można znaleźć na stronie internetowej GBiDK).
Składamy wyrazy podziękowania organizatorowi, wszystkim zaangażowanym, instytucjom
i sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy uczestnikom oraz darczyńcom wspierającym chorego chłopca. Kolorowe i pyszne stoiska przyciągały mnóstwo ludzi. Dla chętnych przygotowano brokatowe tatuaże, dmuchańce, przejażdżkę samochodem terenowym i motocyklem oraz pokaz aerobiku.