Pomoc uchodźcom wojennym

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

Nasze pokolenie zdaje egzamin z solidarności, empatii i wsparcia, a przede wszystkim zwyczajnej pomocy tym, którzy zostali pozbawieni swoich domów. Będąc sąsiadami –  wrażliwymi na zło i nieszczęście, które spotkało niewinnych ludzi – udzielamy pomocy potrzebującym, dotkniętym  tragedią najazdu Rosji na Ukrainę.

W dniu wczorajszym na nasz teren dotarły pierwsze grupy matek z dziećmi.
Mamy informacje, że w najbliższym czasie na teren gminy przybędą następne osoby. Jesteśmy w trakcie przygotowywania budynku szkoły w Słotwinach na ich przyjęcie.

Ogłaszam zbiórkę darów. Od dnia 1.03.2022 r. w godzinach: 8.00 – 14.00 w  Zespole Szkół w Karczmiskach otwieramy punkt przyjmowania:

  1. NOWEJ POŚCIELI, RĘCZNIKÓW, KOCÓW I ŚPIWORÓW
  2. NOWEJ ODZIEŻY DLA DZIECI I KOBIET
  3. ŻYWNOŚCI DŁUGOTERMINOWEJ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI itp.
  4. ŚRODKÓW HIGIENY OSOBISTEJ, KOSMETYKÓW I CHEMII: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń itp.
  5. DLA DZIECI: słodycze, przybory szkolne, przybory plastyczne, nowe zabawki.

Mieszkańcy Gminy Karczmiska z niezwykłym zaangażowaniem i ofiarnością zareagowali na sytuację na Ukrainie. Często umieszczają taką informację w mediach społecznościowych. Należy skoordynować listę ofert pomocy z zapotrzebowaniem i stworzyć jedną bazę zarówno potrzeb, jak i zasobów.

Za pomocą adresu mailowego pomocukrainie@poczta.karczmiska.pl proszę zgłaszać gotowość udzielenia różnego rodzaju pomocy.

Zwracamy się także z prośbą o zgłaszanie się potencjalnych pracodawców dla uchodźców, w szczególności dla kobiet.
Tworzymy bazę Państwa deklaracji do wykorzystania.
Każda pomoc zostanie przyjęta i z góry za nią dziękujemy.

Informuję, że każda osoba z Ukrainy przebywająca na terenie Gminy Karczmiska powinna wypełnić w Urzędzie Gminy Karczmiska kwestionariusz osobowy w celu rejestracji pobytu!!!

Informacje można uzyskać pod nr telefonu: 533 321 997

Proszę o zachowanie rozsądku, spokoju oraz o spójne działanie, zgodne z wytycznymi właściwych organów państwowych i samorządowych. Proszę na bieżąco śledzić informacje, które będą pojawiały się na stronie internetowej Gminy Karczmiska.

                                                                       Janusz Goliszek – Wójt Gminy Karczmiska