Wizyta gości z Turcji w Karczmiskach

W dniach 15-19 listopada 2021 r. przebywali w Gminie Karczmiska uczniowie i nauczyciele z Turcji. Ma to związek z realizacją przez Zespół Szkół w Karczmiskach i partnerów zagranicznych programu Erasmus+ pn. „Adapting Learning Mobility into Digital Age”.

Pobyt rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Karczmiskach. Po powitaniu gości przez pana Piotra Długosza – Dyrektora Zespołu Szkół , młodzież wzięła udział w warsztatach, podczas których tworzyła mobilną aplikację pomagającą w uczeniu się. Nowe technologie przyszłości w erze cyfrowej, to ważne wyzwania stojące przed szkolą i naszymi uczniami.

Kolejnego dnia goście spotkali się z panem Januszem Goliszkiem – Wójtem Gminy Karczmiska, oraz obejrzeli pokaz robotyczny przygotowany przez odnoszącą sukcesy w Polsce i za granicą – drużynę Space Beavers z Karczmisk. Podczas pobytu w Karczmiskach zostali zapoznani z funkcjonowaniem naszej Gminy, w tym m.in. z kulturą i historią oraz działalnością jednostek gminnych.

W ramach realizacji programu partnerzy z Turcji zaplanowali również poznanie naszego kraju. Odwiedzą m.in. Lublin, Warszawę oraz pobliski Kazimierz Dolny.

Goście z Turcji z wizytą w Karczmiskach