Odezwa do Mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy Gminy Karczmiska!

Codziennie docierają do nas informacje o kolejnych tysiącach zachorowań na Covid-19. Przeżywamy kolejną falę obostrzeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemiologicznego w Kraju. Sytuacja jest bardzo groźna.
Chorują nie jacyś “Państwo Kowalscy”. Chorujemy my, nasi bliscy, nasi sąsiedzi.
Przebieg i następstwa infekcji Sars-Cov-2 są nieprzewidywalne.
Mimo powtarzanych przez niewierzących w Covid-19  nieprawdziwych informacji jedyną ochroną przed zarażeniem jest pełna dyscyplina naszych zachowań społecznych w przestrzeni publicznej tj. DDM: DYSTANS – zachowanie odległości co najmniej 1,5 metra DEZYNFEKCJA i MASKA.

  • Ograniczmy do niezbędnego minimum nasze wyjścia do miejsc, gdzie potencjalnie spotkamy innych ludzi.
  • Nie pozwalajmy naszym dorastającym dzieciom na organizowanie wieczornych spotkań (np. w parku !!!).
  • Otaczajmy pełną opieką naszych seniorów.
  • W zbliżające się Wszystkich Świętych ograniczymy nasze wyjścia i wyjazdy na groby naszych najbliższych.

Narastająca liczba zachorowań wymusza na nas zmianę organizacji pracy instytucji publicznych w taki sposób, aby do minimum ograniczyć paraliż wynikający z potencjalnej absencji chorobowej pracowników. Przypomnijmy, że na wiosnę do dużych ograniczeń doszło przy stwierdzonych 54 przypadkach zachorowań. Obecnie codziennie jest ich kilka tysięcy.

Intensywnie rozważamy różne warianty dowozów dzieci do szkoły, w sposób zgodny z najnowszymi rozporzędzeniami (w autobusie może być zajętych 50 % miejsc). Podejmujemy dyskusję dotyczącą organizacji procesu dydaktycznego tak, aby mógł być prowadzony w niezakłócony sposób. Jednym z rozważanych wariantów jest wprowadzenia zmianowości nauki.

Te wszystkie działania mają na celu szybkie wdrażanie przemyślanych rozwiązań wynikających z postępującej pandemii.

Pamiętajmy!!!
Dotąd, dopóki nie ma szczepionki i/lub skutecznego leku jesteśmy narażeni na ogromne niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

 

                                                                                  Janusz Goliszek – Wójt Gminy Karczmiska