Komunikat w sprawie zmiany organizacji dowozów szkolnych


KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W KARCZMISKACH

ZMIANA ORGANIZACJI DOWOZÓW SZKOLNYCH

 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie kraju od dnia 17.10.2020 r. w strefie żółtej i czerwonej podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

W związku z tym, że na dzień 19.10.2020 r. nie jesteśmy w stanie przeorganizować dowozów tak, aby dowieść wszystkie dzieci i sprostać wprowadzonym obostrzeniom,

od dnia 19.10.2020 r. do odwołania dowozem objęte zostają wyłącznie uprawnione dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej kl. I-III.

Decyzja ta nie jest zależna od nas i wynika z obecnej sytuacji w kraju i wprowadzonych przepisów. Postaramy się najszybciej jak to będzie możliwe przywrócić dowozy wszystkich uczniów.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację prosimy rodziców, aby w miarę możliwości zorganizowali dowóz dziecka do szkoły. W przypadku braku takiej możliwości prosimy poinformować wychowawcę, że nieobecność dziecka spowodowana jest utrudnieniem związanym z dowozem.

Nieobecność ucznia w szkole spowodowana zaistniała sytuacją będzie potraktowana jak nieobecność usprawiedliwiona i nie wpłynie na frekwencję ucznia.

Informuję, że dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego zwracał się z wnioskiem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu Lubelskim w związku z sytuacją epidemiologiczną występującą na danym terenie zagrażającą zdrowiu uczniów o wydanie opinii w sprawie zawieszenia zajęć dla uczniów kl. IV-VIII i przejście na nauczanie zdalne w dniach 19-23.10.2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim nie wydał pozytywnej decyzji w przedmiotowej sprawie.

Za zaistniałe utrudnienie przepraszamy.

 

Z życzeniami zdrowia

Dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach

Piotr Długosz