Mieszkańcy Zagajdzia budują altanę

Mieszkańcy Zagajdzia w “czynie społecznym” jesienią 2019 roku  rozpoczęli  budowę drewnianej  altany biesiadnej na “placu ogólnym wiejskim”. Głównym założeniem projektu była integracja mieszkańców Zagajdzia. Altana miała pełnić rolę miejsca odpoczynku w upalne dni, centrum spotkań, zabawy oraz schronienia w chłodne i deszczowe dni dla dzieci oraz rodziców czekających na autobus szkolny.

Wszystkie prace były wykonane przez “zainteresowaną i zaangażowaną” społeczność naszej wsi, z niewielkim dofinansowaniem funduszu sołeckiego.  Dzięki  ogromnemu poświęceniu niewielu osób  powstało wspaniałe miejsce do integracji społecznej. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki ludziom dobrej woli, którzy oferowali swoją pomoc bez oczekiwania na pochwały i uznania.

Jak zawsze przy tego typu realizacjach, gdzie spotykają się ludzie, pojawiają się problemy, ale z nimi też sobie poradziliśmy. Wymagało to wiele cierpliwości i ciężkiej pracy. W efekcie końcowym altana będzie służyła wszystkim, więc warto się poświęcić dla dobra wspólnego – mówi sołtys Zagajdzia Janusz Czapla.

Zagajdzie  to niewielka i częściowo wyludniona  miejscowość w Gminie Karczmiska, gdzie wspólna praca przynosi wiele dobrego i pokazuje, że razem można wiele zdziałać, wystarczy tylko chcieć . Mieszkańcy o  różnej zasobności “portfela” dołożyli swoją cegiełkę do tego projektu. Po ciężkiej  pracy będzie można odpocząć i zrelaksować się przy ognisku i  miło spędzić czas. Na co dzień nasze dzieci mają wspaniałe miejsce do zabawy, gry w piłkę, biegania i spotykania się z rówieśnikami.

Wspólna praca przy budowie tego obiektu pogłębiła nasze więzi, scaliła społeczność wiejską i dała dobry przykład, jak dbać o naszą  “MAŁĄ OJCZYZNĘ”.

 Iwona Czapla

Emilia Chołody