Oferta na wakacje 2018 r.

Gmina Karczmiska zapewnia ofertę spędzenia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży
w okresie wakacji i lata b.r.

1 Wypoczynek letni w formie półkolonii i kolonii:

1) Półkolonie organizowane przez Gminę Karczmiska dla dzieci w Szkole Podstawowej w Karczmiskach dla co najmniej 80 dzieci:
półkolonie odbędą się w Szkole Podstawowej w Karczmiskach, a ich realizatorem jest Towarzystwo Rozwoju Ziemi Karczmiskiej, zaplanowano 2 turnusy 10 dniowe w okresie:
02–27 lipca 2018 r.,
2) Letnie kolonie profilaktyczne organizowane przez Gminę Karczmiska ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla 32 dzieci:
kolonie realizuje Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras z Lublina w okresie 23 czerwca – 02 lipca 2018 r. w górach, w m. Poronin (Ośrodek Wypoczynkowy Jędruś),
3) Kolonie organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie poprzez PCPR w Opolu Lubelskim i OPS Karczmiska dla 4 dzieci:
w okresie 07 – 18 sierpnia 2018 r. w ośrodku w Tomaszowie Lubelskim.

2 Oferta kulturalna skierowana przez:

Gminną Bibliotekę i Dom Kultury (GBiDK) w Karczmiskach.
GBiDK w okresie wakacyjnym będzie czynna od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach tj. :
– poniedziałki, środy, piątki – od godz. 9.00  do godz. 17.00,
– wtorki, czwartki                  –  od godz. 8.00  do godz. 16.00,
– soboty – nieczynne.

W ofercie wakacyjnej przewidziano następujące zajęcia i imprezy:

w miesiącu lipcu:

– 18 lipca – teatrzyk dla dzieci pt. „Zaczarowany młynek” – teatr Krak-Art. Z Krakowa,
– 20 lipca – „Wakacje na dwóch kółkach” –  rajd rowerowy dla dzieci do Słotwin,
– gry i zabawy przy ognisku

w miesiącu sierpniu:

– 05 sierpnia – Dni Karczmisk – IV Święto Bobru – impreza plenerowo-rekreacyjna dla mieszkańców gminy i zaproszonych gości, mająca na celu integrację i promocję Gminy Karczmiska,
– 09 sierpnia – Gra planszowa w terenie,
– 21 sierpnia – „Dobrze się bawimy – podchody robimy”,
– 24 sierpnia – „Baw się z nami kowbojami” – impreza tematyczna dla dzieci, ognisko i pieczenie kiełbasek,

Codziennie dzieci będą miały możliwość skorzystania z gier planszowych, tenisa stołowego, piłkarzyków, badmintona oraz stałych form działań prowadzonych w GBiDK takich jak: wypożyczanie i udostępnianie książek, czasopism i prasy codziennej, korzystanie z czytelni internetowej, zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci i Tradycji, Karczmiskiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz wystawy malarstwa pani Stefanii Wójcik.
W sprawie szczegółów w/w oferty informacje można uzyskać siedzibie GBiDK
w Karczmiskach ul. Centralna 6, tel. 81 828 70 69.

3. Oferta sportowa skierowana przez:      
1) Animatora sportu zatrudnionego na boisku „Orlik” – funkcjonującym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Karczmiskach: Orlik jest obiektem ogólnodostępnym i korzystanie z tego obiektu będzie odbywało się w następująco: poniedziałek – środa – piątek w godz. 16.30 – 20.30. W dniach 16-31 lipca 2018 r. planowana jest przerwa urlopowa
– obiekt będzie zamknięty. W ramach prowadzonych zajęć przez animatora sportu na obiekcie można uprawiać następujące dyscypliny: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, tenis ziemny. W ramach zajęć będą prowadzone turnieje małych gier oraz w zależności od zainteresowania i chętnych – różnorodne zawody. Dzwoniąc pod nr telefonu: 697 987 331 uzyskamy niezbędne informacje dot. szczegółowych zasad korzystania z obiektu
i prowadzonych zajęć.
2) Uczniowski Klub Sportowy „UKS” – funkcjonujący przy Zespole Szkół w Karczmiskach organizuje w okresie wakacji zadania: – boisko „Orlik” – turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy (24 czerwca 2018 r.).