XI edycja turnieju piłkarskiego im. płk pil. Romualda Czopka w Karczmiskach

Sześć drużyn walczyło w XI edycji turnieju piłkarskiego im. płk pil. Romualda Czopka. Zwyciężyła drużyna 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Turniej odbył się w sobotę 03 marca 2018 r. w hali sportowej w Karczmiskach.

Do Karczmisk przybyli m.in.: p. Barbara Czopek – żona tragicznie zmarłego w 2001 r. pilota z rodziną, Zenon Rodzik – Starosta Opolski, Janusz Goliszek – Wójt Gminy Karczmiska, insp. Krzysztof Oszust – Komendant Powiatowy Policji, płk pil. Artur Kałko – Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Pani Barbara Czopek dokonała otwarcia turnieju i powitała drużyny:

– Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim,
– 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina,
– Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Opolu Lubelskim,
– Komendy Powiatowej Policji (KP Policji) w Opolu Lubelskim,
– Zakładu Karnego (ZK) z Opola Lubelskiego,
– Karczmisk.

Po rozegraniu wszystkich meczów (każdy z każdym), drużyny zajęły następujące miejsca:

  1. 41 Baza Lotnictwa Szkolnego z Dęblina,
  2. KP PSP w Opolu Lubelskim ,
  3. KP Policji w Opolu Lubelskim,
  4. Karczmiska,
  5. Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim,
  6. ZK w Opolu Lubelskim.

Sędzią główny był Damian Ścibior z Poniatowej, a organizację turnieju wspierali m.in. Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół w Karczmiskach, Zespół Szkół w Karczmiskach i Gmina Karczmiska.

Do 2018 r. zorganizowano X edycji turnieju im. płk pil. Romulada Czopka. Ostatnią zwycięską drużyną, która odebrała puchar przechodni ufundowany przez Starostę Opolskiego, była reprezentacja KP PSP w Opolu Lubelskim. W b.r. nastąpiły zmiany w tym zakresie.

W minioną sobotę puchar przechodni z rąk Zbigniewa Zielonki (przedstawiciela KP PSP w Opolu Lub.) trafił do Zenona Rodzika – Starosty Opolskiego, który następnie przekazał go – p. Barbarze Czopek.

Jak potwierdził w swojej wypowiedzi Janusz Goliszek, Wójt Gminy Karczmiska – kolejne edycje turnieju zostaną wpisane do cyklicznych imprez sportowych organizowanych w Gminie i będą rozgrywane na hali sportowej w Karczmiskach.

Janusz Goliszek i Barbara Czopek podziękowali uczestnikom i organizatorom turnieju, wręczyli pamiątkowe puchary oraz uhonorowali statuetkami:

– najlepszego piłkarza, Mateusza Utnickiego (41 Baza Lotnictwa Szkolnego Dęblin),

– najlepszego bramkarza, Bartłomieja Jakóbczyka (KP PSP w Opolu Lubelskim),

– najmłodszego piłkarza, Borysa Szysińskiego.